Ev alma fikrini hayata geçirip ev sahibi olmak isteyenler önce ev için gerekli finansmanı hangi kanaldan sağlayacaklarını çözmek isterler. Banka konut kredisi ilk akla gelen seçenek olsa da konut kredilerindeki yüksek faizler ev almak isteyenleri banka dışındaki seçeneklere yöneltmiştir.

Katılımevim ile Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Rahat Model, Hızlı Model, Sabit Model, Esnek Model olmak üzere kredisiz ev sahibi olmak isteyenler için finansman seçenekleri vardır. Kiradan kurtulmak isteyenler ve kendi evinde yaşamını sürdürmek isteyenler için en çok tercih edilen model rahat modeldir. Rahat modelde, her ay ödeyecekleri taksit tutarına göre taksitle ev al düşüncesiyle bir araya gelen kişiler bir grup oluştururlar. Her ay gruptaki kişiler kira öder gibi taksit öderler, her ay toplanan para ile, noter huzurunda yapılan çekiliş sonucu çekilişte çıkan kişi ev sahibi olur.

Grupta ev sahibi olan kişi sayısı belli bir rakama ulaştığında, çekiliş yapılmadan kalan kişiler de taksitle ev alma şeklinde ev sahibi olur. Aslında bu modelde ev sahibi olma süreci düşünüldüğü kadar uzun bir süreç değildir. Peşinatsız ev alma seçenekleri içinde en çok tercih edilen rahat modelde ilk aylarda çekilişte ismi çıkıp ev sahibi olan çok sayıda kişi vardır.

Kiracıya ev sahibi olma fırsatı veren Katılımevim sisteminde herhangi bir faiz ödemesi, ara ödeme, dosya masrafı yoktur. Sadece sisteme ilk girişte katılım bedeli ödenir. Katılım bedeli konut alımı sırasında özellikle konut kredilerinde çıkan masraflar ve faizlerle karşılaştırıldığında çok düşük bir tutardır. Katılımevim faizsiz ev almak isteyenleri koruyan ve kazandıran bir sistemdir.

Katılımevim ile Sadece Ev mi Alınır?

Senetle ev alma sisteminin en güvenilir temsilcisi olan Katılımevim de ev sahibi olmanın yanında aynı ödeme seçenekleri ile araba sahibi olmak da mümkündür. Ev ve araba sahibi olurken Katılımevim sizden nüfus cüzdanı dışında bir belge (kefil, maaş bordrosu, ikametgâh belgesi, findeks raporu gibi) istemez. Bu firmanın ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu cazip seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler incelenerek ödeyebileceğiniz taksitlerle ev alabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam