Dar ve orta gelirli ailelerin de ev sahibi olabilmesi için bir takım çözümler geliştirilmektedir. Üstelik peşinatsız, kredi ve faiz ödemeden de ev sahibi olmak mümkündür. Bu fırsatlara Katılımevim gibi firmalarla ile sahip olabilirsiniz. Aslında oldukça basit olan bu sistem ev almak için bir araya gelen kişilerin yardımlaşmasını koordine etmekte ve sisteme dahil olan kişileri sırayla ev sahibi yapmaktadır.

Katılımevim Nasıl Çalışır?

Katılımevim gibi firmalar ev sahibi olmak isteyen müşterilerine farklı şekillerde hizmet sunmaktadır. Katılımevim belirtilen şartlarda ev almak isteyenlere;

  • Katılımevim Çekiliş Sistemi,
  • Katılımevim Vade Ortası Sistemi,
  • Katılımevim Peşinatlı Erken Teslim Sistemi,
  • Katılımevim Ara Ödemeli Erken Teslim Sistemi gibi 4 farklı kategoride hizmet sunmaktadır.

En çok tercih edilen Katılımevim Çekiliş Sisteminde ev almak isteyen kişiler 40, 60, 80, 100 ve 120 kişilik gruplara dahil olurlar. Bu gruplara dahil olurken ödenebilecek miktar göz önünde bulundurulur. Her ay yapılan çekilişle noter önünde 1 kişi ev sahibi yapılır. Vade ortası geldiğinde ise evini alamayan herkes Katılımevim güvencesiyle ev sahibi yapılır.

Burada dikkat edilmesi gereken husus ise evine ilk aylarda sahip olan kişinin ödeme miktarı artar ve diğer kirada olanlara yardım sağlamış olur. Ancak toplamda ödenen miktar değişmemektedir.

Katılımevim Giriş

Faizsiz ev sahibi olmanızı sağlayan Katılımevim sistemine dahil olmak da oldukça kolaydır. Öncelikle almak istediğiniz evin tutarını ve aylık ödeyebileceğiniz miktarı belirlemelisiniz. Sonrasında Katılımevim sistemine dahil olmak için organizasyon ücretini ve ilk taksitinizi ödeyerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Böylece Katılımevim güvencesiyle faizsiz evinizi alabilirsiniz.

Katılımevim Hesaplama

Katılımevim sisteminde bulunan 4 ayrı hizmet kategorisi için farklı hesaplama yöntemleri bulunmaktadır. Ancak faizsiz ev almak için sağlanan bu yöntemlerde değişmeyen ödeyeceğiniz toplam miktarın değişmeyeceğidir. Bununla birlikte peşinatlı, ara ödemeli sistemlerde de bu ödemeler dışında bütün taksitler eşit tutarlarda ödenmektedir. Bununla birlikte sisteme dahil olduğunuzda kampanyalara göre değişiklik göstermekle birlikte %5 ile %8,5 arasında değişen organizasyon ücreti talep edilmektedir.

 Katılımevim Kampanyaları

Belirtilen şartlarda ev sahibi olmak isteyenler için kampanyalar da düzenlenmektedir. Örneğin erken teslim, organizasyon ücretleri indirimi ve çekilişsiz modeller gibi kampanyalar sunulmaktadır. Katılımevim kampanyaları ile faizsiz, peşinatsız ve ara ödemesiz ev sahibi olabilirsiniz.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.