İnsanın hep işlerinin koyla yoldan hallolmasını ister. Ev alacaksa kira öder gibi taksitleri olmasını ve hiç zorlanmak istemez. Aslında günümüz şartlarına bakınca zengin olmadıktan sonra çok zor. Konut fiyatlarının ve banka faizlerinin yükselmesine hayat pahalılığı artınca ev almak için bir kere düşünenler artık iki kere düşünmeye başladı. Fakat faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak artık mümkün olmaktadır. Nasıl mı?

  • TOKİ projelerinden emekli veya memurlara özel yapılan kampanya ve indirimlerden faydalanarak
  • Finans kurumlarının faizsiz Taksitlerle Ev Sahibi olma olanaklarından yararlanarak
  • İnşaat firmalarının konutlarının satılması için bankalarla yaptığı sıfır faizli konut kredisinden alarak
  • Kooperatife girerek faizsiz ev sahibi olmak mümkündür.

Güvenli Bir Gelecek İçin

İnsanın başını sokacağı kendine ait bir evinin olması çok büyük bir güvencedir. Hayat şartlarının zorlaştığı günümüzde hiç kimse aylık gelirinin büyük bir kısmını kiraya ayırmak istememektedir. Büyük kısmı diyoruz çünkü şehirde yaşayanların 1500 liradan düşük yaşanabilecek ev bulmaları oldukça zor. Her ay ödenmesine rağmen insanlar geleceğine dair bir yatırıma sahip olamamaktadır. Bundan dolayı kredisiz ev alma yöntemlerini araştırır.

Kredisiz olmasının nedeni ise konut kredisinin çok fazla yükselmiş olmasıdır. 200 bin liralık ev almak isteyen bir kişi konut kredisi alarak evi aldığında ortalama 130 bin kadar fazla ödeme yapmaktadır. Aslında yıllar içinde ödeyip hiçbir yatırım elde edemediği kira düşünüldüğünde kredi ile ev almak bile mantıklıdır. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak tabiki fazla ödeme yapılmadığından çok ama çok daha fazla mantıklı olup son zamanlarda oldukça yaygındır.

Sadece Organizasyon Bedeliyle Ev Sahibi Olmak

İslam dinin faizi yasaklamasından dolayı hassas olan kişiler ev almak için faizsiz sistemleri tercih etmektedir. Aylık ailesini geçindirecek kadar geliri olanlar tasarruf edip para biriktirmekte zorlandıkları için hem faizsiz hem peşinatsız ev alma sistemler daha caziptir. Böyle bir sistem olamaz diye düşünmeyin çünkü var.

Peşinatsız faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak imkanı sunan bu kurumlar hem de sadece organizasyon ücreti almaktadır. Yani kira ödemenize ek sadece yüzde 7 veya 12’lik organizasyon ücreti eklemeniz gerekiyor. Mantık tamamen altın gününün çok büyük şeklidir. Altın gününde hanımlar ödeyebilecekleri miktardaki güne girerler. Her ay kura çekilir. Kura kime çıktıysa o ay toplanan para ona verilir.