Ev sahibi değilseniz mutlaka ev sahibi olmanın hayallerini kuruyor, ev sahibi olmak için planlar yapıyorsunuzdur. Bütçenize uygun bir şekilde ev sahibi olmanın elbette ki birçok yolu var. Ancak birikmişiniz  yok ise ve banka kredileri, faizler sizi endişelendiriyorsa, mutlaka küçük küçük taksitlerle, faizsiz ev sahibi olmanın yolu var mı diye düşünüyorsunuzdur. Her ay yüklü meblağlarda kira ödemek size büyük bir yük oluyorsa, artık kiradan kurtulmak istiyorum diyorsanız bu mümkün. Kiradan kurtulmak isteyenler için de faizsiz, kira öder gibi ev sahibi olmanın yolunu açan yöntemler var.

Banka kredileri, taksitle ev satışları, senetle ev satan inşaat firmaları sabit bütçeli tüketiciler için zaman zaman uygun olabilecek kampanyalar ile bu hayali mümkün kılacak uygun koşullar sunabilir. Ancak iyi bir araştırma yapmak, planlamayı ve karşılaştırmayı doğru yapmak gerekir. Faiz oranları, vade farkı, firma güvenilir mi, bu gibi konuları iyi düşünmek, doğru değerlendirmeler yapmak hayallerinize kavuşmada size yardımcı olacaktır.

Taksitle Ev Almak Mümkün Mü?

Bankalardan alacağınız konut kredisi, faiz oranları, konutun bedelinin tamamına kredi çıkmaması gibi sebeplerle pek de taksitle ev sahibi olmuş gibi hissettirmez. Tabi her hangi bir eşyayı alır gibi ev almak söz konusu değil. Sonuçta marketten deterjan almıyorsunuz. Geliri sınırlı kişiler için zor görünebilir ama taksitle, çok da uzun olmayan bir zaman diliminde istediğiniz evi almanız mümkün olabilir.

Senetle ev satışlarında vade farkı önemli bir konudur. Uzun vadelerde küçük küçük taksitle ev alma hayalinizin suya düşmemesi için ödeyeceğiniz bedele, imza attığınız senetlere ve satış sözleşmesine dikkat edin.

Faizsiz Ev Almanın Yolu

Banka kredisiyle, senetle, taksitle, faizsiz ev sahibi olmak söz konusu değildir. Mutlaka faiz, vade farkı, fiyat farkı söz konusudur. Kiracıya ev alma olanağı sunan, faizsiz ev sahibi olmanın en doğru yolu Katılımevim gibi katılım kurumlarından geçer. Ya da kendi birikiminizi yaparak ev sahibi olabilirsiniz veya kısa vadeli kredi ile peşinatla ev sahibi olabilirsiniz. Birikiminiz yoksa peşinatsız ev almaya olanak tanıyacak yöntemlerden seçebilirsiniz. Kendi bütçenize uygun olarak kira öder gibi birikiminizi yaparak tahmin etmediğiniz kadar çabuk ev sahibi olabilirsiniz.