Kirada oturan kişilerin uzun yıllar borç ödeyerek kendi evlerini satın alması kirada hayatlarını sürdürmeye nazaran daha karlı bir iştir. Sürekli kira ödemek yerine kendi evinizi yatırım yapmış oluyorsunuz ve satın alacağınız evin değerlenmesini durumunu da göz ardı etmemek gerekir. Böylelikle faizsiz kira öder gibi ev sahibi olabiliyorsunuz.

Gaziantep ilimizde inşaat sektörü oldukça gelişkindir. Gaziantep’te kredisiz ev alabilmenin çeşitli yöntemleri mevcuttur. İnşaat firmaları bazı dönemlerde çeşitli kampanyalar yaparak peşinatsız ev sahibi olabilmenin önünü açmıştır. Bundan dolayı vatandaşlar bu kampanya dönemlerinden yararlanmak istiyorlarsa şirketlerin duyurularını internet siteleri aracılığıyla takip etmeleri gerekir.

Nasıl Ev Sahibi Olabilirim

Her ay kira ödemek zorunda kalan vatandaşlarımızın en büyük hayallerinden bir tanesi ev sahibi olmaktır. Kiradan kurtulmak ve kendi sıcak yuvalarında yaşamak istemek herkesin en tabii hakkıdır. Ancak peşinat sıkıntısı, bankaların uyguladıkları yüksek faizler gibi nedenlerden ötürü insanlar nasıl ev sahibi olacaklarına dair başka alternatifler düşünmektedirler.

Bu noktada inşaat firmalarının yapmış olduğu kampanyaları araştırmak ve bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Buralarda bir ev satın aldığınız takdirde kira yerine kendi evinizin borcunu ödüyorsunuz. Bu durum insanlara son derece mantıklı geliyor. Galeriden taksitle araba almaya da benzeyen bu yöntem sayesinde sizde kendi sıcak yuvanıza kavuşabilir, özleminizi sona erdirebilirsiniz.

Senetle Ev Sahibi Olabilir Miyim

İnşaat firmalarının hazırladığı konut projeleri sayesinde pek çok aile yeni bir ev sahibi oldu. Kiracı ev sahibi durumundan çıkmak isteyen aileler ev sahibi olabilmek için önlerine konulan seçeneklerden kendilerine en uygun olanını tercih etmelerinde yarar vardır. Aksi takdirde sürekli ödeyeceğiniz bir borç olduğu için sıkıntılı bir duruma düşme olasılığınız yüksek.

Kira ödemekten kurtulmak isteyen kişilerin başvurduğu ir başka yöntem ise senetle ev almak yöntemidir. Eğer bu şekilde ev almaya karar verdiyseniz öncelikli olarak inşaat şirketinin ne kadar güvenilir olduğunu ve referanslarını araştırmalısınız. Seçtiğiniz konut projesinin yapı ruhsatı var mı yok mu kesinlikle öğrenin. Ayrıca inşaatı bitirme sigortası hakkında da bilgi sahibi olun.