Kendine has tarihi dokusu ve yemekleriyle tanınan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük illerinden birisidir. Bulunduğu konumu, tarihi geçmişi Gaziantep’in cazibesini artırmıştır. Sunduğu imkanlar açısından düşünüldüğünde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerle yarışabilir durumdadır. Kiralık konut fiyatları ülkemizin her yerinde olduğu gibi Gaziantep’te de artış göstermektedir. Kirada oturanlar artış nedeniyle farklı arayışlara girmektedir.

Tarihi çekiciliği bulunan kentte her geçen gün yeni proje yapılmaktadır. Artan projeler kiralık ve satılık daire arayışında olanları memnun etmektedir. Ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak isteyenler öncelikle bu projeleri değerlendirmektedir. Projelerin satışları istenilen oranda olmayınca çeşitli kampanyalar yapılarak şartlar uygun hale getirilmektedir. İnşaat firmaları bankalar ile yaptıkları anlaşmalarla sıfır faiz ve uzun vade seçeneğiyle ev satmaktadır.

Gaziantep’te Ev Kiralamak

Gaziantep’teki evleri kiralayabilmek için belli bir miktarı gözden çıkarmak gerekir. Kiralık ev fiyatları, bulunduğu konuma, iç dizaynında kullanılan malzemelerin kalitesine ve dış çevre düzenlemesine göre değişmektedir. Ultra lüks, kaliteli malzemeyle donatılmış olan evlerin kiraları çok yüksektir. Biraz daha düşük kira arıyorsanız lüks ve kaliteden ödün vermek zorundasınız.

Site içinde bulunan evler, müstakil olanlara göre daha pahalıdır. Güvenlik vs gibi ekstraların olması kirayı artırmaktadır. Kira hesaplaması yaparken aidat ve diğer ödemeleri eklemeyi unutmamak gerekir. Bazı kiralık dairelerin aidatları kirayı ciddi anlamda artırmaktadır. İnternetten kiralık ev arayanlar evi görmeden asla kiralamamalıdır. İnternete konulan resimler bazen aldatıcı olabilmektedir. Uzun süre kirada kalmak ekonominizi yıpratıyorsa ev almak için bir yöntem seçmelisiniz.

Gaziantep’te Kirada mı Yoksa Kendi Evinde Oturmak mı?

Kirada oturan herkes kendi evi olsun. Çok az insan kiracı olarak yaşamaktan memnundur. Kendini avutmak isteyenler her ev kiracının evi dese de ilerleyen yıllarda hakikatin böyle olmadığı anlaşılmaktadır. Her ay kira olarak ödenen miktarı evinizin taksiti olarak ödemeye ne dersiniz? Kulağa çok ama çok hoş gelmektedir.

Kiradan kurtulmak için konut kredisi gibi bir seçeneğiniz bulunmaktadır. Konut kredilerindeki faiz oranları, ek masrafları ciddi olarak geri ödemeleri zorlaştırmaktadır. Faizsiz ve kredisiz sistemle ev almaya imkan tanıyan kurumlar diğer seçenektir. Peşinat dahi istemeyen Katılımevim gibi kurumlar aracılığıyla evinizi alabilir ve kira ödemekten kurtulabilirsiniz.