Ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak amacıyla konut kredisi almak için bankalara başvuru yapanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bankalar, farklı uyguladıkları faiz oranları ile müşteriyi kendisine çekmeye çalışırken, bir çok kimse araştırma dahi yapmadan bankalara koşmaktadır. Haliyle, ya kredi şartlarına uygun görülmedikleri için talepleri reddedilmekte, ya da evin maliyetinden çok daha yüksek miktarları ödemek zorunda kalmaktadırlar.

Hemen hemen herkesin isteği, hayalindeki gibi bir eve sahip olabilmektir. Hayat şartları zaten çok zor iken bir de kira ödemek, birçok kimsenin geçim sıkıntısı çekmesine neden olmaktadır. Bir de buna her sene eklenen kira artış oranı ya da bir yerden başka yere taşınma zorlukları da eklenince, kiradan kurtulmak bir zorunluluk haline gelmektedir. Bunu fırsat bilen bankalar, kişilerin ev sahibi olmalarını sağlamak için, en uygun konut kredisi kampanyaları ile kişileri kendilerine bağlamaya çalışmaktadır.

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Konut sahibi olmak için bankaların sunduğu faiz oranlarının araştırılması, ilk dikkat edilmesi gereken etkenlerden biridir. Ancak, bazı bankalar faiz oranlarını düşük tutarken, kişilere zorunlu olarak yaptırdığı hayat sigortasını yüksek tutmaktadır. Bunun yanında, ev kredisi yanında, müşterilere kredi kartı gibi yan ürünleri zorunlu olarak almak zorunda bırakmakta ve bundan da banka ek gelir elde edebilmektedir.

Ayrıca, banka her eve kredi vermemekte bunun için de bazı şartlar öne sürmektedir. Krediye uygunluk verilen evlerin üzerinde herhangi bir ipotek ya da haciz olmaması, diğer önemli bir konudur. Ev satın almak isteyen kişi, öncelikle evin durumunu, krediye uygun olup olmadığını araştırmalı, daha sonra farklı bankalardan kredi ile ilgili teklifler almalıdır.

Kredisiz Ev Sahibi Olmak

Ev sahibi olmak ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için, bankaların konut kredisi faiz oranları araştırmaya gerek yoktur. Bunun için Katılımevim yanınızdadır. Küçük taksitlerle ve faizsiz ev almanın yolu Katılımevim ailesine katılmaktır. Katılımevim farkıyla, peşinata gerek kalmadan, istediğiniz yerde ev sahibi olmak mümkündür. Bankalardaki konut faizleri artsa da, Katılımevim’de belirlediğiniz ödeme planının dışına çıkmadan, ev sahibi olmanın avantajlarını yakalamak için, katılımevim firmasına başvurabilirsiniz.

katilimevim-sabit-reklam