İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Her bir yönü ile insanı büyüleyen bir dokusu vardır. Tarihe meydan okuyan şehirdir. Ülkemizin her yerinde kirada oturmak, aylık düzenli kira ödemek zordur. Kira ödemekten bıkmış insanlar ev almak istiyorum, kendi evimin sahibi olmak istiyorum diye düşünmektedir. Özellikli İstanbul ev kirası yüksek olan şehirden bir tanesidir. Birçok insan kira ödemek yerine kendi evinin sahibi olmak istemektedir. Bu nedenle ev almanın kolay yolları merak konusudur. Her ne kadar kişinin aylık gelir düzeyi yüksek olsa da ev fiyatları da her geçen yükselmektedir. Ev fiyatlarının yüksek olması insanları taksitle ev al düşüncesine sevk etmektedir.

İstanbul’da Ev Almak

Türkiye’nin neresinde olursa olsun ev alma konusunda ilk akla gelen seçenek bankalardır. Bankaların konut kredisi seçeneği ev almak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Ev sahibi olmak istiyorum ancak artan faiz oranlarından etkilenmek istemiyorum diyenler de çoğunluktadır. Bu konuda katılım bankaları faizsiz kredi seçeneği sunmaktadır. Farklı vade seçenekleri ve aylık taksitler halinde ödeme kolaylığı ile kiracıya ev imkanı sunan katılım bankaları özel ve kamu bankalarıdır. Katılım bankaları kredi olanağından faydalanmak isteyen kişilerin ellerinde bir miktar peşinat olması halinde hem vade süresi azalmakta hem de aylık ödenen taksit miktarı düşmektedir. İstanbul’da katılım bankaları binlerce kişiye kendi evinin sahibi olma olanağı sunmuştur.

Ev Sahibi Olmanın Farklı Yolları

Ülkemizde kiradan kurtulmak isteyenlere kredi çekmeden ev alma olanağı sunan kuruluşlar hizmet vermektedir. Bu kuruluşlar aracılığı ile Türkiye’nin her noktasından ev alabilmek mümkündür. Kredi çekmeden, faize girmeden, peşinat derdine düşmeden ev alma fırsatı sunan bu kuruluşlar ödeme seçeneği konusunda da insanlara yardımcı olmaktadır. Farklı ödeme modellerinin bulunması ev almak isteyen kişilere aylık geliri doğrultusunda ödeme şansı sunmaktadır. Bu kuruluşlar aracılığı ile ev almak isteyen kişi almak istediği evi kendi seçebilmektedir. Aylık ödemesi gereken miktarı kendi gelir durumuna göre belirleyebilmektedir. Bu kuruluşların en güzel yanlarından bir tanesi de kredisiz ev ve faizsiz ev alma şansı sunmasıdır.