İnsanın temel ihtiyaçları vardır. Barınma temel ihtiyaçlar arasında yer almaktadır. Kiradan kurtulmak ve ev sahibi olmak herkesin en büyük hayalidir. Kiracı ev sahibi olmak için çeşitli yollar araştırır. Bu yollardan birini seçerek mülk sahibi olduğunda hem kira masrafından kurtulur hem de geleceğine dair güzel bir yatırım yapmış olur.

İstanbul’daki gayrimenkuller her geçen gün artış gösterdiğinden bu sene alınan bir sonraki sene ciddi oranda artış göstermektedir. Senetle ev almak veya farklı bir yöntem kullanılarak alınan evi sadece barınma amaçlı değil yatırım amaçlı düşünmek daha doğru olacaktır. Ülkemizin gözbebeği konumunda olan İstanbul’dan ev almak zor olsa da sonucu güzel olacağından bir müddet sıkıntıya katlanmak gerekecektir.

İstanbul’da Kira Öder Gibi Ev Almak

İstanbul gibi büyük şehirlerde insanlar kiraya yüklü miktarlar yatırmaktadır. Her ay verilen paranın yatırıma dönüşmesi için evi satın almak gerekir. Günümüzde ev almak için faizsiz kira öder gibi sunulan fırsatlar vardır. Bu fırsatlar arasında en bilineni katılım bankalarından konut kredisi almaktır. Normal bankalarda verilen konut kredisinde faiz işlemektedir. Katılım bankalarında ise kar payı söz konusudur.

Katılım bankaları diğer bankalar gibi peşinat talep etmektedir. Peşinatsız ev almak için uygun olmasa da faizsiz ev almak için katılım bankaları konut kredileri idealdir. Katılım bankaları ev sahibinden satın aldığı evi müşterisine satmaktadır. Satarken kendine ait olan kar payını üzerine eklemektedir. Müşteri ödediği aylık taksitler neticesinde evinin sahibi olur.

Peşinatsız Faizsiz İstanbul’dan Ev Almak

İstanbul’da gelir durumu ister yüksek ister düşük olsun herkese uygun konut mevcuttur. Kişilerin gelirlerine hitap eden konutu ve yöntemi bulmaları en önemli aşamadır. Taksitle araba ve ev alma imkanı sunan imece ve yardıma dayalı kurumlar son zamanların en gözde yöntemidir. İmece ve yardım usulü ile hizmet veren kurumların sayısı geçen yıllara göre artmış durumdadır.

Güvenilir bu kurumlar Kredisiz ev almak isteyenler için uygundur. Bu sistemde kişiler peşinat ödemezler. Sistem faizsiz işler. Kurumlar müşterilerinden organizasyon ücreti talep eder. Organizasyon ücreti kurumdan kuruma değişmekle birlikte ortalama yüzde 7 ile 12 arasında değişmektedir. Organizasyon ücreti bir defa alınır. Sisteme girdikten sonra vazgeçen kişiye taksitleri geri ödenir. Fakat organizasyon ücreti verilmez.