Katılımevim, Türkiye’nin her yerinde geçerli olan tasarruflar ve birikimlerle mevcut bulunan paketler üzerinden faizsiz, vade farkı olmadan ya da kira yardımı gibi maliyetler ödenmeden ev, araba, arsa gibi mallara sahip olunmasını sağlayan bir kuruluştur. Gayrimenkul alanında yatırım yapmak ya da faizsiz ev sahibi olmak isteyen kişiler için dört farklı modeli olan firma sayesinde taksitle vade farksız gayrimenkul alımı yapmak mümkün olmaktadır. Firmanın sunduğu modeller başlıca; Sıralı Model, Hızlı Model, Sabit Model ve Esnek Model olarak dört paket halindedir. Bu paketlerin ayrıntıları incelenerek kişiler kendilerine uygun olanı seçip ödeme yapmaya başlamaktadır.

Katılımevim Nedir?

Katılımevim; ev, araba, işyeri ya da arsa sahibi olmak isteyen ancak faiz ödemek istemeyen, peşinatı ya da toplu parası olmayan kişilerin istediği mülklere sahip olabilmesi için kurulan bir dayanışma organizasyon firmasıdır. Katılımevim firmasının sunmuş olduğu bu sisteme isteyen herkes kolaylıkla dahil olabilmektedir. Firmanın sunduğu paketler sayesinde yalnızca ev değil aynı zamanda taksitle araba, arsa, dükkan ya da iş makinası satın alınabilmektedir. Bunun yanında bu sistemden çeyiz ya da öğrenim bedeli gibi ödemeler de alınabilmektedir.

Günümüzde ev sahibi olmak büyük önem taşıdığından ve kira ücretleri günden güne yükseldiğinden bu sistemle ev sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Ev sahibi olmak isteyenler için öncelikli iş almak istenen evin bedelinin belirlenmesidir. Daha sonra ise aylık taksit tutarı belirlenmelidir. Bu belirlemelere göre dahil olunan model için geçerli ödemeler yapılmalıdır. Teslim tarihi geldiğinde ise kişi hayalindeki eve kira öder gibi sahip olmaktadır. Örneğin sıralı model paketinden yararlanmak isteyen bir kişi; peşinatsız 150.000 TL değerinde bir ev almak istiyorsa, aylık 1.500 TL taksit ödemek durumundadır. 100 kişilik bir gruba dahil olur ve bu 100 kişinin her ay ödeyeceği 1.500 TL ile gruptaki 1 kişinin ev bedeli karşılanır. Böylece her kişi bir ev sahibi olabilmektedir. Kişilerin bu evleri alma sırası ise çekilişle belirlenmektedir.

Katılımevim Kimin?

2018 senesinde kurulmuş ve o günden beri insanları hayallerine kavuşturmaya devam eden firmanın kimin olduğu en çok merak edilen sorular arasındadır. Firma 2018 yılında kurulmuş olup yönetim kurulu başkanı günümüzde Serdar Turhan’dır. Firma kurulurken misyon olarak ev, araba, arsa sahibi olmak isteyen kişilerin işlerini kolaylaştırmayı benimsemiştir. Kısa sürede büyüyen ve tecrübelenen firmanın kazancı ise yalnızca katılımcılardan aldığı katılım masrafıdır. Bunun dışında faizsiz ev kredisi gibi bankaların istediği dosya masrafı gibi ücretler ya da sürpriz ücretler talep edilmemektedir.

Katılımevim birçok insanın başvurmayı düşündüğü ancak emin olamadığı ya da avantajlarını yeterince bilmediği bir sistemdir. Sistemin avantajlarından başlıca bahsedecek olunursa;

  • Kredisiz ev sahibi, araba sahibi ya da arsa sahibi olmak mümkündür.
  • Alınan mülkler için faiz ya da vade farkı ödenmemektedir.
  • 10 ile 360 ay arasında dilenen vade seçeneği seçilebilmektedir.
  • En kısa süre içinde çekilişle hayal edilen mülke sahip olunmaktadır.
  • Sistemden kişiler diledikleri zaman ayrılabilmekte, sözleşmeyi feshedebilmekte ya da ödenen miktarı geri alabilmektedir.
  • Kişiler mevcut olan değil kendilerinin seçip beğendiği ev ya da arabayı satın alabilmektedir.
  • Alım sırasının belirlendiği çekiliş noter huzurunda gerçekleşmektedir.
  • Maddi güçlük çekilen dönemlerde taksitler dondurulabilmekte ya da ertelenebilmektedir.

Katılımevim Yöntemleri

Katılımevim sistemi ile faizsiz konut kredisi gibi ev sahibi olmak isteyen kişiler Rahat Model, Hızlı Model, Sabit Model ve Esnek Model seçenekleri arasından birini seçmektedir. Bu modellerin hepsi taksitle ve faizsiz şekilde çalışmaktadır. Rahat Model genellikle en çok tercih edilen modellerdendir. Kira öder gibi ev almak isteyen kişiler aylık olarak ödeyebilecekleri tutarı belirler ve her ay bu tutarda ödeme yaparlar. Bu ödemeler dışında ev sahibi olmak isteyen kişiler yalnızca katılım payı ödemesi yapmaktadır. Konut kredileri için bankalara ödenen masrafa göre oldukça uygun olan bu katılım payı yalnızca bir kereye mahsus yapılmaktadır. Ev almak isteyen kişilerin başvururken yalnızca kimliklerini vermesi yeterlidir.

Katılımevim yöntemleri kısaca özetlenecek olursa; Rahat Model yöntemi temel olarak faizsiz birikim anlamındadır. Hiçbir faiz ödenmeden ve herhangi bir kredi yüküne girilmeden ev sahibi olunabilmektedir. 200.000 TL değerinde bir daire ayda 2000 tl ödenerek 100 ayda alınabilmektedir. Hızlı Model sisteminde ise kişi ödeyeceği aylık taksit tutarını kendisi belirlemektedir. Bu modelle 100 aylık olarak başlanan miktar daha hızlı ödeme yapılarak daha kısa sürede tamamlanabilir. Sabit Model sisteminde almak istenen ev ya da araç için bir bedel belirlenir. Bu bedele ulaşana dek geçmesi gereken ay sayısı kararlaştırılır. Bu sürenin ortasına gelindiğinde firma kalan ücreti öder ve ev alınır. Firmanın ödediği miktar ise eşit taksitlerle geri ödenir. Esnek Model sisteminde ise alınacak ev ya da aracın bedelinin taksitlerini kişi kendisi belirler. Eğer isterse ara ödemeler yaparak borcu daha hızlı kapatarak alacağı malı daha erken alabilir.

Katılımevim Katılım Şartları Nedir?

Katılımevim firmasının sistemine dahil olabilmek için herhangi bir şart bulunmamaktadır. Herhangi bir faiz ödemesine gerek olmadan taksitle yavaş yavaş ödeme yapılarak kolaylıkla ev sahibi olunabilmektedir. Peşinatsız ev sahibi olmak isteyenler kredi notlarına ya da daha önceki banka notlarına bakılmaksızın sisteme dahil olabilmektedir. Sisteme dahil olmak için verilmesi gereken katılım ücreti alınacak ürünün bedeline göre değişmektedir. Bu nedenle kesin bir katılım ücreti miktarı belirlenmemiştir. Yüksek bedelli bir mülk almak isteyenler için katılım ücreti daha yüksek olabilmektedir. Bu ücret ise peşin ödenemeyecekse taksitlendirilebilmektedir.

Sisteme dahil olmak isteyen kişilerin en büyük endişelerinden biri firmanın güvenilir olup olmadığıdır. Sistemin güvenilir olması firmanın en önem verdiği noktalardan biridir. Bu doğrultuda belli başlı noktalara dikkat edilmektedir. Alınacak ev, araba ya da arsa gibi ürünlerin borcu tamamlanmadan kişilere teslim edilmemektedir. Bununla birlikte başvuru yapan herkes bir anlaşma imzalamamakta ve haklarını güvence altına almaktadır. Firmanın sermayesi yasal olarak denetlendiği için güvenlik anlamında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması garanti altına alınmıştır.

Katılımevim Örnek Hesaplama Tablosu

Katılımevim sistemine başvuru yapılırken kişinin aylık olarak ödeyebileceği taksit miktarı, peşinat verip vermeyeceği, alacağı ürünün miktarı ve taksit sayısı gibi parametrelere göre kendilerine uygun modelin seçilimi yapılmaktadır. Genel olarak firmanın dört ayrı avantajlı paket modeli bulunmaktadır. Kişiler bunlardan kendilerine en uygun olanını araştırarak, profesyonel ve tecrübeli firma çalışanlarından yardım alarak tercih edebilmektedir. Kişinin peşinat ödeyip ödemeyeceği ise birikmiş parası olup olmadığına göre değişmektedir. Kişiler herhangi bir peşinat ödemeden ev alma hakkına sahiptir. Sistemin bu özelliği ve faizsiz olması bankalara ve konut kredisi sağlayan diğer kuruluşlara göre çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Katılımevim Araba

Yaşam kalitesi ve kişilerin hayattan beklentileri farklılaştıkça araç alım isteği de yükselmiş ve bu doğrultuda kredi çekme başvuruları artmıştır. Ancak kredilerin ağır faiz yükleri ve bankaların kredi notları nedeniyle birçok insan kredi çekmekten kaçınmaktadır. Bu noktada insanları hayallerine ulaştırmak için devreye giren Katılımevim vadeli araba seçenekleri ile büyük kolaylık sağlamaktadır. Herhangi bir peşinat ödemeksizin istenen taksitler halinde ve vade farksız araba almayı sağlayan bu sistem konut sistemi ile benzerdir. Seçilen ve beğenilen araç doğrultusunda bir grup ile sisteme dahil olunur ve çekiliş sonucunda ödemeler tamamlandığında araç satın alınır.

Faizsiz ev ve araba finansmanı için harekete geçen Katılımevim sayesinde müşterilere sunulan avantajlı katılım modelleri ve kampanyalar ile birçok insan araç sahibi olabilmektedir. Banka kredisi, dosya masrafları ve kredi faizleriyle uğraşmak istemeyen ya da senetle araba almak istemeyen kişiler için alternatifiler üreten Katılımevim, müşterilerini zorlamayan faizsiz taksitler ve bütçeye uygun peşinat oranları belirlemektedir. Başvuru yapmak için ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve ödemeleri yapabilecek durumda olmak yeterlidir. Daha önceki kredi notlarına ya da borçlanmalara bu sistemde bakılmamaktadır.

Katılımevim Şubeleri

Katılımevim firması 2018 senesinde çalışmalarına başlamış olup günümüzde Türkiye’nin birçok farklı noktasında şubeleri bulunmaktadır. Ana merkezi İstanbul’da yer alan firmanın profesyonel ve tecrübeli çalışanlarının yardımı ile kişiler kendilerine uygun olan paketi seçerek sisteme dahil olmaktadır. İnsanları hayallerine kavuşturmayı amaçlayarak kurulan ve ev almak, araba almak, iş yeri açmak gibi istekleri olan kişileri dayanışma grupları içerisine dahil ederek bu istekleri gerçekleştiren firma kazanç olarak yalnızca kişilerden aldığı başvuru ücretini kullanmaktadır. Bunun dışında ise firmaya hiçbir ek ücret yapılması gerekmemektedir.

katilimevim-sabit-reklam