Alt ve orta gelir gurubunun faizsiz ve tasarrufa dayalı bir modelle ev sahibi yapmak için kurulan Katılımevim, yepyeni projeleri, uygun ödeme seçeneklerine ek olarak sunduğu farklı avantajları ile kendi sektöründe liderdir.

Katılımevim Nedir?

Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan tasarrufa dayalı faizsiz finans sitemini Türkiye’de uygulayan Katılımevim, faizsiz, peşinatsız, vade farkı olmadan kira öder gibi, alt gelir grubunu ev sahibi yapan bir finansal kuruluştur.

 

Katılımevim Yöntemleri?

Katılımevim, sektördeki diğer kuruluşlardan farklı olarak dar gelirlinin de ev sahibi olması amacıyla, taksit vadesini 30 yola çıkarmıştır. Müşteri böylece taksit tarihini ve miktarını kendi bütçesine göre belirleyebilecektir. Katılımevim de üç çeşit ödeme fonu bulunmaktadır. Bunlar, çekiliş fonu, vade ortası fonu, relax ödeme fonu’dur.

Çekiliş fonunda, müşteri ihtiyacı olan fon tutarını belirler. Peşinatlı ya da peşinatsız ev modellerinden kendisine uygun olanı seçer, uygun olan vade grubuna girerek taksitlerini belirler ve karar verildikten sonra karşılıklı yasal sözleşme imzalanır. Bundan sonra noter huzurunda yapılacak çekilişle fon teslim tarihi belirlenir. En son, olarak da ödenecek tutarlar sabitlenir ve borç bitene kadar bu şekilde devam eder.

Vade ortası fonunda, çekiliş fonundaki sistem aynen devam eder. Sistemden farkı, vade ortası fonunda müşteri taksitlerini ve ödeme planlarını yeniden şekillendirebilir, ödemeye ara verebilir, daha sonra yeniden ödeme yapabilir ve hatta erken ödeme ile tüm taksitlerini kapatabilir.

Relax ödeme fonu ise Türkiye’de faizsiz ev alma modellerinden ilk defa kullanılanıdır. Burada müşteri fonu belirledikten sonra taksitlerini tamamen kendi istediği şekilde kimi ay az kimi ay ise fazla ödeyebilme hakkına sahiptir. Ödediği para fonun %50 sini bulduğunda teslimata hak kazanır. Modelde istediği zaman katılım fon parası hariç birikmiş paralarını geri alıp ayrılabilir.

Katılımevim Katılım Şartları Nelerdir?

Her Türk vatandaşı gelirine göre belirlediği kampanyadan faydalanma hakkına sahiptir

Katılımevim Araba

Katılımevim, taksitle araba almak isteyenler için de farklı modeller sunmaktadır. Günümüz şartlarında lüksten çok ihtiyaç haline gelen araç almak için farklı alternatifler vardır. Kimi banka kredisi ile faizle araç alma yoluna gider.Bu yöntemde araç da olduğundan çok daha fazla miktara mal olur. Ya da galerilerden senetle araba alarak bir anlamda riske girerler. Ödeme gecikmesinde araç satılıp ödenen ücretler boşa gidebilir. Oysa vadeli araba almanın en güvenli yolu Katılımevimdir.

 

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.