Ev sahibi olmak her geçen gün artan konut fiyatlarına bakıldığında biraz umutsuz gibi görünmektedir. Ancak piyasayı araştırmadan, ödeme planlarını değerlendirmeden, biraz da insan kendi bütçesini sıkmadan ne yazık ki ev sahibi olmak için ilk adımı atamamaktadır. Kira öder gibi aylık taksitlerle ev sahibi olun, bunun için farklı seçenekler vardır. Banka kredileri olsun, inşaat firmaları olsun ya da başka kuruluşlar olsun kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olabilmektedir. Faize girmeden ev sahibi olmak isteyenlere de farklı seçenekler önerilebilmektedir. Katılım bankaları küçük bir kar payı ile faizsiz ev sahibi olmak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Ülkemizde bulunan bazı kuruluşlar yine küçük bir kar payı ile faizsiz ev sahibi olma seçeneği sunmaktadır.

Ev Sahibi Olmanın Yolları

Farklı seçeneklerle ev sahibi olmak mümkündür.  Taksitlerle ev sahibi olmak isteyenlere önerilebilecek seçenekler, banka kredisi; zaman zaman uygun faiz oranları ile konut kredisi ev sahibi olmaya yardımcı olmaktadır. Bunun yanında zaman zaman bankaların eline icralık evler düşmektedir. Bu evler değerinin altında yeni bir alıcıya satılmaktadır. Hem taksitli hem de düşük fiyatlı ev sahibi olmak için değerlendirilebilecek bir seçenektir. Banka kredisiz ev için devlet politikalarını takip etmek de işe yaramaktadır. Devlet bazı zamanlarda vatandaşların kolay ev sahibi olması için atılımlar yapmaktadır. Kira öder gibi aylık taksitlerle ev sahibi olun, yeter ki ev sahibi olmak için ilk adımı atın.

Peşinatsız Ev Sahibi Olmak İçin

Ev sahibi olmanın diğer bir şartı peşinattır. Bankaların verdiği konut kredileri, konut değerinin tamamını karşılamamaktadır. Peşinatsız ev kredisi için kredi çekecek olan kişinin bankaya teminat göstermesi gerekmektedir. Bunun yanında ihtiyaç kredisi adı altında ikinci bir kredi ile peşinat sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. Ancak bu durumda kredinin aylık ödeme miktarı yüksek olacaktır. Bu da kişinin bir süre zorlanmasına yol açacaktır. Bu nedenle doğru adım için doğru zamanı beklemek gerekmektedir. Kira öder gibi aylık taksitlerle ev sahibi olun, ev parasının tamamını biriktirmenin mümkün olmadığı bu zamanda en mantıklı seçim taksitlerle ev sahibi olmaktır.

katilimevim-sabit-reklam