Ev sahibi olmak herkesin hayali ama ev fiyatlarının yüksek olması, ortalama gelir düzeyinin düşük olmasından dolayı ve bunun yanında ev kredi faiz oranlarının çok yüksek olması Kiracıya Ev almak neredeyse hayal gibi geliyor. Kira öder gibi ev sahibi nasıl olunur?  Birkaç seçeneğimiz var tabi ki Toplu konut idarelerinin inşa ettiği evler ya da Katılımevim gibi farklı bir sistemle çalışan firmalar tercih edilerek Ev Sahibi olmak mümkün.

Bu firmalar ön ödemesiz, yani Peşinatsız Ev ve Faizsiz Ev almanızı sağlayabiliyor. Fakat birikiminiz var ise bir miktar peşin vererek evinize daha önce kavuşabilir, böylece Kira Öder Gibi taksitlerle evinize kavuşursunuz.

Küçük Birimlerle Ev sahibi Olun

Günümüzde gittikçe yaygınlaşan ve daha çok tercih edilen firmalar, hiç peşinatsız, vade farksız, kefilsiz ve Senetle Ev satın almanızı kolaylaştıracak emlak firmaları. Kira öder gibi ev sahibi nasıl olunur? Dendiğinde akla ilk gelen bu firmalar oluyor artık. Ödeme şekilleri 60 aydan -360 aya kadar uzanan bir taksit seçeneği sunuyorlar.

Türkiye’ ilk defa uygulanan bu sistem çok kişi tarafından tercih ediliyor. Çünkü Kira öder gibi ev sahibi nasıl olunur? Dendiğinde kişiyi çok cezp edecek ve mantıklı, müşteri odaklı hizmet veriyorlar. Esnek ödeme koşulları, Ev Almak için yıllarca uğraşan insanlara umut oluyor. Sabit taksitlerinizi belirleyebiliyor olmanız Taksitle Ev Alma fikrini cazip hale getiriyor.

Hayalleriniz Gerçek Olsun

Bir kenarda birikiminizin olması gerekmeden, bütçenize uygun vadelerle, hatta erteleme imkanına sahip olduğunuz bir sistemle Kira öder gibi ev sahibi nasıl olunur? Diye düşünüp içinden çıkamadığınız zamanda Kiradan Kurtulmak tamamen kendi seçimlerinizle mümkün olacaktır. Bütçenizin izin verdiği ölçülerde ev sahibi olmanız artık mümkün.

Toplu konutların sunduğu imkanlardan yararlanmakta mümkün ama buralardan ev alabilmek için belli miktar peşinat vermek gerekmektedir. Oturduğunuz veya başka bir şehirde yapılan toplu konut ilanlarını takip ederek başvuru yapabilirsiniz. Kira öder gibi ev sahibi nasıl olunur? Sorusuna farklı bir cevap olarak düşünülmesi olası bir seçenektir. Yapılan evlerin metre karelerine ve bulunduğu kata göre ve şehre göre değişkenlik gösteren taksit tutarları bulunmaktadır.