Kira yükünden kurtulmak, kendisine ait mutlu ve huzurlu bir eve yerleşmek toplumuzdaki ezici çoğunluğu için büyük bir özlem olarak karşımıza çıkmaktadır. Kiracı ev sahibi anlaşmazlığı, kiralara gelen zamlar vb. bu özlem duygusunu tetiklemektedir. Kiradan kurtulmak ve kendi evine yerleşmek isteyen kişiler için düzenlenmiş olan pek çok kampanya ve projeden söz etmek mümkündür.

Hazırlanan bu projeler ve kampanyalar kapsamında insanlar peşinatsız ev sahibi olabilmektedir. Hiçbir peşinat ödemeden uzun vadelere yayarak evinizin borcunu ödeyebilirsiniz. İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk neticesinde çoğu firma bu tarz yöntemlerle piyasayı canlandırmaya çalışmakta ve başarılı olmaktadır.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Hayal Değil

İnşaat firmalarının sloganı haline gelen faizsiz kira öder gibi ev sahibi ol söylemi insanlara çok mantıklı gelmektedir. Çünkü insanlar her ay kira ödüyorlar ve hiçbir yatırım yapmış olmuyorlar. Ancak bu yöntem sayesinde kira yerine kendi evlerinin borçlarını ödüyorlar. Vadeler ne kadar uzun olursa olsun, elbet bir gün bitecek ve evinize kavuşmuş olacaksınız.

Bu yöntemin bir diğer avantajı ise kredisiz ev sahibi olabilmenin olanağını yaratmasıdır. Bankalarla hiç uğraşmadan ve yüksek faiz oranlarını ödemeden rahatlıkla ev sahibi olunabilinmesidir. Kirada oturan kişilere bu uygulama oldukça mantıklı gelmektedir. Zira geliştirilen projelerden sonra başvuru yoğunluğu yaşanmaktadır. Hem bankalara bulaşmamış olmak hem de peşinat ödememek büyük avantajlar sağlıyor.

Senetle Kira Öder Gibi Ev Almak

İnşaat firmaları senetle ev almak gibi bir yöntemi de tercih etmektedirler. Bu yöntemde ise ev alacak olan kişilerin dikkatli olması gereken birkaç nokta mevcuttur. İlk olarak şirketin güvenirliliği test edilmelidir. İnşaatın bitmesi için sigorta yapılıp yapılmadığı da mutlaka kontrol edilmelidir.

Bu yöntem otomobil firmalarının yapmış olduğu taksitle araba al kampanyalarına benzemektedir. Neticede siz kira değil kendi evinizin borcunu ödemiş oluyorsunuz ve geleceğe yatırım yapmış oluyorsunuz. Bir de ileride evinizin değerlenme ihtimalini göz ardı etmemelisiniz. Belki yıllar sonra satın aldığınız ücretin çok daha üstünde bir değere sahip olacaktır. Her açıdan karlı bir yatırım.