İnsanın kendi evinde oturması gibisi yoktur. Evinizi dilediğiniz renge boyayabilir, keyfinize göre tadilat yaptırabilirsiniz. Hatta duvarlara dilediğiniz kadar çivi çakabilirsiniz. Aybaşında kira ödeme derdi, ev sahibi stresi olmadan özgürlük ve huzurun tadını çıkarırsınız. Ev sahibi olmak insanların en temel ihtiyaçlarından olan barınma ihtiyacını daimi bir çözümüdür. Ancak dar gelirli olanlar için biraz zorlayıcı olabilir.

Hayal kurmak güzel şeydir, insan hayal ettiği sürece yaşar ama bunlar sadece hayal değil. Hayallerin gerçek olması için yola çıkmak, bir başlangıç yapmak gerekir. Başlamak başarmanın yarısıdır, o zaman sizde kiradan kurtulmak için bir adım atarak ev sahibi olma yolunda işe araştırma ve planlama ile başlayabilirsiniz.

Kira Öder Gibi Nasıl Ev Sahibi Olunur?

Yıllardır kirada oturuyorum, artık bir ev almak istiyorum diyenlere için yöntemler var. Sınırlı bir bütçeye sahip ve geliriniz giderinizi ancak karşılıyorsa kira öder gibi ev sahibi nasıl olurum diye düşünüyorsunuzdur. Bütçenizi zorlamayacak ödemeler ile kendi evim olsun, diyorsanız öncelikle kaç yıl içinde ev sahibi olmak istiyorum, diye kendinize bir sorun. Diyelim ki cevabınız beş ila on yıl aralığında. O zaman planlamanızı yapmaya başlayın. Her ay düzenli olarak para biriktirebilir, harcamalarınızı düzenleyebilirsiniz.

Düzenli bir birikim ile taksitle ev alma oldukça kolay olacaktır. Her ay düzenli bir şekilde para birikimi yapmak günümüz ekonomik koşulları altında biraz zor olabilir. Ama siz Katılımevim avantajları ile birlikte, uygun miktarlarda birikimler yaparak, faizsiz ev sahibi olabilirsiniz.

Katılımevim İle Kiracıya Ev

Katılımevim, kiracıya ev sahibi olmanın yolunu açan bir finans kurumudur. Birikimlerinizi ev sahibi olma yolunda değerlendirmenize yardımcı olur. Almak istediğiniz eve karar verdikten sonra gerekli finansı biriktirmeye başlarsınız. Uygun koşullar ile faizsiz, peşinatsız ev sahibi olabilirsiniz. Birçok farklı yöntemin yer aldığı katılıma dayalı bu kurumdur. Katılımcıların kendi belirledikleri koşullarda ev sahibi olmalarını sağlar. Faizsiz bir yöntem ile istediğiniz eve istediğiniz yerde sahip olabilirsiniz.  Almak istediğiniz evin bedelinin tamamı birikmeden size finansın tamamını sağlayarak erkenden hayallerinizdeki eve kavuşmanıza olanak tanır. Peşinatsız, kredisiz ev nasıl alırım diye düşünenler Katılımevim yöntemleri ile tahmin etmedikleri kadar çabuk ev sahibi olabilirler.