Önemli ve kiracılar için şu soru sorulsa ne cevap verirdiniz. Kira öder gibi ev sahibi olmak istemez misiniz ? Tabi ki isteriz. Kiradan kurtulmak ve kendi evinde oturmanın huzur ve güvenini kim istemez ki? Birkaç ay belki birkaç yıl kirada oturmak kimseyi rahatsız etmez. Fakat uzun yıllar kirada oturan artık ev sahibi olmak ister. Böylece her ay maaşının büyük bir kısmını ev sahibine vermek zorunda kalmaz.

Büyük şehirlerde oturanlar o kadar yüksek kiralar ödemektedir ki uzun yıllar kiraya verdiği paralar toplansa birkaç ev alınırdı. Kiracıya ev alma konusunda en büyük şevki bu düşünce vermektir.  Kira öder gibi taksitle evin ödemesi yapılarak yatırımların en verimlisi olan evin sahibi olunabilir. 4

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Ama Nasıl?

İstanbul’da 5 bin civarında kira ödeyerek yaşayan bir kişiye kiradan çık taksitle ev al demek en doğru harekettir. Çünkü bu kişi aylık 5 bin taksitle 120 aylık taksitlerle kentin en prestijli projelerinden bir ev alabilir. Kredili veya kredisiz ev alma seçeneklerinden birini değerlendirerek aldığı evlerle ciddi yatırımlarda bulunabilir.

Daha düşük kira ödeyen kişinin öncelikle bir miktar birikiminin olması gerekir. Faizli veya faizsiz ev kredilerinde mutlaka peşinat istenir. Bunun nedeni peşinatla aylara kalan miktarı düşürmektir. Kalanın üzerine eklenen faiz oranlarıyla taksitle ev alma şartlarına daha uygun hale gelir.

Kira Öder Gibi Kampanyaları

Son zamanlarda inşaat sektöründeki durağanlığı aşmak için inşaat şirketleri peşinatsız ev satışı kampanyaları yapmaktadır. Bu kampanyalarda kredi ile ilgili problem yaşayanlara senetle ev dahi satılmaktadır. Fakat bu kampanyaların ne zaman yapılacağını kestirmek mümkün değildir.

İnşaat firmalarının kampanyaları ev almak için avantajlar sunsa da her daim fırsatlar sunan farklı seçenekler bulmak daha doğru olacaktır. Katılımevim gibi peşinatsız, faizsiz, kredisiz ev almayı sağlayan kurumlar bu seçeneklerin başında yer alır. Bu kurumların sağladığı imkanların güzelliği nedeniyle her geçen gün sayıları artmaktadır. İşte cevabını bulduğunuz Kira öder gibi ev sahibi olmak istemez misiniz ? sorusuna verilebilecek en kapsamlı yanıtlar bunlardır.