Kiracının derdi en kısa zamanda hayal ettiği eve kira öder gibi kavuşmaktır. Her sene artan kira zam oranının fazlalığı, ev sahibi ile olan anlaşmazlıklar ile farklı evlere taşınma zorunluluğu insanları ev sahibi yapmaya itmiştir. Ancak günümüz koşullarında bu pek çok kimse için imkansız hale gelmiştir. İşte bu durumda devreye, faizsiz ev almanın en kolay yolu olan Katılımevim girmektedir.

Katılımevim Nedir?

Katılımevim; Türkiye’de faizsiz ev alma döneminde getirdiği farklı modelleri ile, herkesi ev sahibi yapmayı amaçlayan finansal kuruluştur. Banka ya da farklı alternatiflerden faizsiz konut kredisi almak mümkün değildir. Oysa Katılımevim farkıyla faizsiz ev kredisi aramak yerine kendi küçük tasarruflarınla evini alabilme imkanı sunulmaktadır.

 

Katılımevim Yöntemleri

Katılımevimimde ev almak çok kolaydır. Bunun için belirlenmiş dört farklı sistem bulunmaktadır.

  • Zaman tasarruflu model
  • Sabit teslim modeli
  • Tüfe endeksli model
  • Çekilişli modeldir.

Katılımevim Katılım Şartları Nelerdir?

Katılımevimim farkıyla ev sahibi olmak için, 18 yaşından büyük olmak, Türk vatandaşı olmak ya da oturma izni bulunması, kimliğinin yanında bulunması ve katılım sözleşmesinin imzalaması yeterlidir.

 

Katılımevim Araba

Katılımevim sadece konut değil, taksitle araba sahibi olmak isteyen için de farklı modeller sunmaktadır. Arabanın zaruri olduğu günümüz şartlarında, özellikle yeni model arabaların fiyatlarının yüksek olması nedeniyle peşin alınması mümkün değildir.

Vadeli araba almak için de farklı alternatifler vardır. Banka taşıt kredileri faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle çok tercih edilmemektedir. Üstelik bu krediler herkese çıkamayabilir.

Ya da galeriden senetle araba almak da, kişiler için riskli olabilir. Ödeme zorluğunda araçlar satışa sunulabilir. Oysa Katılımevimde peşinat ya da faiz işlemeden araç sahibi olmak mümkündür.

Katılımevim Şubeleri

Türkiye’nin bir çok yerinde şubesi olan Katılımevim’in pek çok farklı bölgede şubeleri bulunmaktadır.

Portalda yer alan haberler sadece bilgilendirme amacı ile sunulmaktadır. Firmalar hakkında detaylı bilgilere firmaların kendi sitelerinden ulaşabilirsiniz.