Konya ilimizde ev sahibi olmak isteyen pek çok yurttaş inşaat firmalarını yapmış olduğu projeler ve kampanyaları ilgi ile takip etmektedir. Yapılan kampanyalar ve projeler neticesinde pek çok Konyalı yurttaşımız kredisiz ev sahibi olabilmiştir. Peşinatsız ev sahibi olmanın hayal olduğu kanısı burada yıkılmıştır. Konyalılar bankalara hiç bulaşmadan ev sahibi olabilmektedir.

Toplumumuzun her kesiminin hayali olan kiradan kurtulmak ve kendi evine kavuşmak özlemi artık hayata geçebilmektedir. Son dönemlerde inşaat sektöründe yaşanan durgunluk da bu durumun oluşmasına zemin hazırlamıştır. Ev alım satımında yaşanan zorlanma neticesinde inşaat şirketleri duruma el atmış ve ev sahibi olabilmenin yolunu açmıştır.

Konya Da Nasıl Ev Sahibi Olurum

Bu noktada inşaat şirketlerinin yapmış olduğu konut projelerinden ve kampanyalarından haberdar olmak gerekir. Düzenlenen kampanyaların avantajlarından yararlanmak istiyorsanız Konya ilinde hizmet veren inşaat şirketlerini takip etmeli ve duyurularından haberdar olmalısınız. Böylelikle faizsiz kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Bu avantajların tadını çıkarıp, geleceğe iyi bir yatırım yapmış olursunuz.

Bu duruma benzer bir durumu oto galericileri de yapmakta taksitle araba satmaktadır. Buradaki en büyük avantaj ise kira ödemek yerine kendi evinizin borcunu ödüyor olmanızdır. Bir de bu borç bir gün mutlaka bitecek ve ilelebet sürmeyecek. Zaten vatandaşların bu projelere göstermiş olduğu ilgi kapmayanın ne kadar avantajlı olduğunu göstermektedir.

Taksitle Ev Sahibi Olmak Ve Avantajları

Yıllar boyunca kirada oturmak ve bir yatırımda bulunamamayı hiç kimse istemez. Senetle ev almak işleminin en büyük avantajı işte budur. Kira yerine kendi evinize yatırım yapmış olmanız ve size ait olan evin borcunu ödüyor olmanızdır. Diğer türlü hiçbir karşılığı olmadan kira ödemeye devam etmeniz olacaktır.

Kirada oturmak her açıdan pek çok sıkıntıyı beraberinde getirmektedir. Ev sahibi kiracı ilişkileri birde gergin olursa kirada oturmak tam anlamıyla bir işkenceye dönüşebilir. Bu nedenle en kısa yoldan ev sahibi olmanın yol ve yöntemleri mevcuttur. Bu hususta inşaat sektöründe var olan firmaları yakından takip etmekte ve projelerinden haberdar olmakta büyük yarar vardır.