Günümüzde hayat şartları zorlaştıkça ev sahibi olmak da zorlaştı. İşsizlik, geçim sıkıntısı, borçlar derken ev satın almak oldukça zorlaştı. Kredi faizleri malum oldukça yüksektir. Aldığınız paranın neredeyse iki katına yakın geri ödeme yapmak zorunda kalıyorsunuz. Hal böyle olunca kiradan kurtulmak oldukça zorlaşıyor.

Evet! Kiradan kurtulmak kendi evinin sahibi olmak herkesin hayali diyebiliriz. Özellikle dar gelirli vatandaşlar bu konuda oldukça fazla sıkıntı yaşıyorlar. Hele ki evli ve çocuk sahibiyseniz kirada yaşamak oldukça zorlaşıyor. Bu yüzden genelde eşlerin ikisi de çalışmak zorunda kalıyor. Aksi takdirde ev sahibi olmak hayal diyebiliriz. Yeni çıkan fırsatlar arasında kiracıların ev sahibi olması biraz daha kolaylaştı.

Manisalılara Özel Projeler

Bu sistem klasik ev sahibi olmaktan biraz daha farklı işliyor. Normal şartlarda ev sahibi olmak için ya birikim yaparsınız ya borç alırsınız ya da kredi çekersiniz. Fakat yeni ve revaçta olan sitemde kira öder gibi ev sahihi olmak mümkün hale geliyor. Bu sistemle ev sahibi olmak isteyen kiracılar zorlanmadan ev sahibi olabiliyorlar. Bu sistemde bankadaki gibi herhangi bir faiz ödemiyorsunuz. Tamamen imece usulü dediğimiz bir sistem mevcut.

Özel Ödeme Seçenekleri

Ödeme gücünüz kadar taksit seçeneğini kendiniz belirliyorsunuz. Böylelikle bütçeniz sarsılmadan evinizin parasını biriktirmiş oluyorsunuz. Belirli sayılardan oluşan sizin gibi ev sahibi olmak isteyen gruplar oluşturuluyor. Bu grupta her ay ya da duruma göre üç ya da altı ayda bir toplu kuralar çekilir her kurada o ay toplanan para bir kişiye verilir o kişi ev sahibi olur. Bu durum birazda kadınların altın günlerinde para biriktirme şekline benziyor.

Borcunuz bitmeden de ev sahibi olabiliyorsunuz. Sonrasında yine taksitlerinizi ödemeye devam ediyorsunuz. Bu yeni sistemle çalışan şuan birçok firma ismi duyuyoruz. Bunlardan biride Katılımevim. Katılım evim de verdikleri hizmet konusunda en az diğer firmalar kadar iddialı diyebiliriz. Sizde kiradan kurtulup hayallerinizdeki evin sahibi olmak istiyorsanız katılım evin kapısını çalmalısınız. Hayallerinize ulaşmak için bir adım atın. Ve bu konuda kendi iyiliğiniz için gecikmeyin. Unutmayın önemli olan başlamak, sonrası zaten bir şekilde gelir.