İnşaat sektörüne yatırım yapan şirketler vatandaşlara çok uygun şartlar sunarak ev sahibi yapmaya devam ediyor. Peşinatsız ev sahibi olmak artık çok uzak bir hayal değil. Ayrıca burada bankalardan alınan konut kredilerinde olduğu gibi yüksek faiz oranları da söz konusu değil. Kredisiz ev almak artık çok kolay.

İnşaat firmalarının sunduğu olanaklar içerisinde bütünüyle faizsiz bir şekilde ev sahibi olabiliyorsunuz. Ödeyeceğiniz aylık taksitleri ise kendinizin bütçenize uygun bir biçimde belirleme şansına sahipsiniz. Kiradan kurtulmak isteyen kişiler için bu fırsatlar kaçmaz. Peşinat ödeme mecburiyet olmaması ve vade farkı olmaması sağlanan en büyük avantajlar.

Faizsiz Peşinatsız Ev Sahibi Olabilirsiniz

Bu noktada şunu belirtmekte fayda var; hiç peşinat ödemeyebilirsiniz ancak bir miktar peşinat ödeseniz bile bunun sağladığı avantajları elde edebilirsiniz. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak herkese mantıklı gelmektedir. Zira kira yerine kendi evinizin borcunu ödüyorsunuz ve bu borçta elbette bitecek.

Kirada oturmaktan bunalan ve ev sahibi kiracı ilişkilerinde yıpranan insanlar bu yöntem sayesinde kendi evlerine kavuşuyorlar. Ev satın almak artık uzak bir hayal olmaktan çıkıyor. Hiçbir zaman ev sahibi olamayacağını düşünen kişiler bile bu sayede rahatlıkla bir ev sahibi olabiliyor. Bankalarla ve onların yüksek faiz oranlarıyla da cebelleşmenize gerek kalmıyor. Faizsiz, peşinatsız ev sahibi oluyorsunuz.

Vade Farkı Ve Faiz Yok

Bu yöntemlerle ev sahibi olmak isteyen kişiler çalışacakları firmaların güvenirliğinden ve referanslarından emin olmak durumundadır. Senetle ev almak isteyen kişiler mutlaka firmayı ayrıntılı bir şekilde araştırmalıdır. Araştırmaların neticesinde olumsuz bir durum yoksa vade farkı ve faiz uygulaması olmadan gönül rahatlığı içerisinde ev sahibi olabilirsiniz.

Son zamanlarda hem inşaat hem de otomobil sektöründe bir durgunluk yaşanmaktaydı. Bu durumu fark eden şirketler taksitle araba ya da faiz ödemeden ev sahibi olma gibi seçenekleri yarattılar ve piyasa tekrardan istenilen hareketliliğe kavuştu. Zaten ortalama düzeyde bir geliri olan bir yurttaşın peşin para ile ya da birikim yaparak ev sahibi olması neredeyse olanaksızdı.