Family looking at scale model of community

İnsanların temel ihtiyaçlarından bir tanesi barınmadır. İnsanlar barınma ihtiyacını gidermek için ya kirada oturmakta ya da ev satın almaktadır. Uzun yıllar kirada oturmuş bir kişi ev almak istiyorum diye düşünebilmektedir. Tabi ki bu konuda haklıdır. Çünkü hayat her geçen gün daha da zorlaşmaktadır. Kira oranlarının sürekli artması, enflasyonun sürekli artması insanların geçimini daha da zora sokmaktadır.  Ev almak isteyen insanlar ev almanın kolay yolları konusunda araştırmaya girmektedir. Ülkemizde ev almak isteyen insanlara farklı seçenekler sunulmaktadır.

Peşinatsız Kredi İle Ev Almak

Ev almanın en kolay yollarından biri olan kredi ile ev almada peşinat derdi ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda kredi ile ev alabilmek için kredi çekmek isteyen kişinin düzenli bir gelirinin olması gerekmektedir. Kredi ile ev almak isteyen kişilere peşinat derdinden kurtulmak için ikinci bir kredi önerilmektedir. Kira öder gibi ev almak isteyenlere ihtiyaç kredisi verilmektedir. İhtiyaç kredisi 36 aya kadar vade seçeneği ile insanların peşinat derdine çare olabilmektedir. Kredi ile evim olsun diyenlere ikinci bir seçenek ipotektir. Bankadan kredi çekmeden önce ipotek gösterilmesi evin tamamına kredi çıkma olanağı sunmaktadır. Çekilen bu kredi ile tek bir yere borçlanılmakta ve aylık düzenli ödenmektedir. Kiracıya ev imkanı sunan konut kredisi tüm özel ve kamu bankalarında verilmektedir.

Senetle Ev Almak

Senetle ev almak isteyenlere emlak ofisleri ve inşaat firmaları yardımcı olmaktadır. Bu yöntem insanlara taksitle ev alma fırsatı da sunmaktadır. Senetle ev almada düzenlenen senetler aylıktır. Ev almak isteyen kişiler bu senetleri aylık düzenli olarak ödemektedir. İnşaat firmalarından ev almanın farklı yolları vardır. İnşaat firmaları ev satışını projeden, inşaat halindeyken veya bitmiş daire veya binalar üzerinden yapmaktadır. Uygun fiyata ev sahibi olmak isteyenlerin projeden ev satın almaları daha avantajlıdır. Henüz inşaatı başlamamış evler haliyle daha uygun olmaktadır. Ev almak isteyen kişiler hem inşaat firmalarını hem de emlak ofislerini sıklıkla takip etmelidir. Uygun fiyata satılık ev için belli bir süre araştırmak gerekmektedir.