Her kişinin farklı ihtiyaçları vardır. Aynı zamanda herkesin ekonomik durumu da aynı değildir. Günümüzde bir ev ya da araba satın alabilmek göründüğü kadar kolay değildir. Pek çok kişi ise çözümü kredi çekmekte bulmaktadır. Araç almak isteyenler ise taşıt kredisi çekmektedir.

Kredi her isteyen kişiye çıkmamaktadır. Bunun için belli bir aylık gelire ve kredi notuna sahip olmak gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişilerin kredi başvuruları olumlu sonuçlanmaktadır. Eğer şartlar sağlanmıyor ise sonuç olumsuz olmaktadır. Öncelikle kredi çekmeden önce araç kredisi şartları öğrenilmelidir. Böylelikle daha doğru ve net bir yol çizebilirsiniz. En etkili faktör ise aylık gelirinizdir.

Taşıt kredisi başvurusunda kabul edilen gelirinizi belgelendirebilmeniz gerekmektedir. Aylık kredi taksiti 1500 TL ise en az 3000 TL gelirinizi olmalıdır. Başka bir ifade ile aylık taksit bedelinin en az 2 katı kadar gelirinizin olması gerekmektedir.  Bankadan bankaya bu oranda biraz daha yüksek olabilir. Gelir düzeyiniz bunun altında ise kredi başvurunuz reddedilir.

Taşıt Kredisi Hakkında Önemli Bilgiler

Araç kredisi başvurusu yaparken 12 ay sigortalı olmanız gerekmektedir. Kredi sahibinin 18 yaşını geçmiş olmalıdır. Kredi notunuz 1100 ile 1499 arasında ise az riskli gruptasınız demektir. Kredi çıkma ihtimali aylık gelirinize bağlıdır. Eğer kredi notunuz 1500 ile 1699 arasında ise iyi anlamındadır ve kredinin çıkması çok yüksek ihtimallidir.

1700 ile 1900 arasında ise kredi kullanabilme ihtimaliniz çok yüksektir. Özellik ile bankalar ile aranız iyi ise kredi notunuz daha yüksek olmaktadır. Eğer ipotek verecek iseniz eşinizden eş muvafakatnamesi de almalısınız. Taşıt kredilerinde vade en fazla 60 aydır. Bankalarda bazen değişiklikte gösterebilmektedir.

Taşıt Kredisiz ve Faizsiz Araç Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Araç kredisi hesaplama sonucunda ödenecek miktar herkes için uygun olmayabilir. Böyle bir durumda faizsiz bir sistemin olup olmadığı düşünülmektedir. Katılımevim ile faizsiz ve peşinat ödemeden bir araç sahibi olmak mümkündür. Bunun için çeşitli kampanyalar hazırlanmaktadır. Ödeme planı da sizin ekonomik gücünüze ve aylık gelirinize uygun şekilde oluşturulmaktadır.